Reklama

Reklama

Jaka będzie pogoda nad morzem w lipcu? Prognoza długoterminowa

Jaka będzie pogoda nad morzem w lipcu? - to prawdopodobnie jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez osoby, które w najbliższym czasie zaplanowały urlop nad Bałtykiem. Jakich temperatur możemy się spodziewać? Będzie słonecznie czy raczej deszczowo? Oto najnowsza długoterminowa prognoza pogody nad morzem.

Synoptycy ostrzegają, że pogoda w najbliższych tygodniach może być dość kapryśna. Za nami fala upałów - obecnie powinniśmy się przygotować na niższe temperatury. Pojawią się również opady deszczu.

Jaka będzie pogoda nad morzem w lipcu? Zachodniopomorskie

Osoby planujące urlop nad Bałtykiem muszą liczyć się ze znacznym spadkiem temperatur. W Kołobrzegu termometry pokażą od 18 do 24 stopni Celsjusza. W najbliższych dniach będzie raczej słonecznie, jednak już w weekend możemy spodziewać się opadów deszczu, które utrzymają się aż do środy 13.07.

Opady pojawią się również w drugiej połowie miesiąca, nie będą jednak zbyt intensywne.

Reklama

Zobacz szczegółową prognozę pogody dla Kołobrzegu 

Podobnie prezentuje się prognoza pogody dla Międzyzdrojów - tam temperatury w drugiej połowie tygodnia osiągną nawet 25 stopni w ciągu dnia. Lipiec zapowiada się raczej słonecznie, choć musimy liczyć się również z częstymi, niezbyt intensywnymi opadami deszczu.

Obecnie najgorzej wygląda sytuacja w Mielnie - według aktualnych prognoz deszcz będzie tam padał przez najbliższe 10 dni, a termometry pokażą tam od 18 do 24 stopni Celsjusza. Planując urlop w tym regionie, warto więc zabrać ze sobą parasol.

Sprawdź prognozę pogody dla Mielna

Zobacz, czy w Ustce będzie padać?

Zobacz, jaka będzie pogoda w Międzyzdrojach

Pogoda nad morzem w lipcu. Pomorze

Na deszczową pogodę muszą się przygotować również wczasowicze w Trójmieście. W Sopocie niewielkie opady prognozowane są codziennie, aż do 14.07. Temperatura w ciągu dnia będzie się wahać od 17 do 23 stopni. Wyższych temperatur i znacznego przejaśnienia możemy się spodziewać dopiero pod koniec lipca.

Sprawdź długoterminową prognozę pogody w Sopocie 

We Władysławowie w najbliższych dniach pojawią się opady deszczu i przelotne burze. Najzimniej będzie w sobotę 9.07 - synoptycy przewidują wtedy zaledwie 17 stopni Celsjusza w ciągu dnia. 

W następnym tygodniu nastąpi ocieplenie - maksymalna prognozowana temperatura to 23 stopnie - wciąż będzie jednak dość pochmurnie, mogą się również pojawić niewielkie opady deszczu. 

Wszystko wskazuje na to, że w ostatnich dniach lipca pogoda nad morzem dopisze turystom. Będzie ciepło - ok. 25 stopni - i słonecznie. 

Zobacz, jaka będzie pogoda we Władysławowie

Sprawdź długoterminową prognozę pogody dla Helu

Temperatura wody w Bałtyku

Osoby planujące urlop nad morzem często zastanawiają się również, jak ciepła będzie woda. Jak podaje IMGW, obecnie temperatura wody w Bałtyku wynosi ok. 18,5 stopnia Celsjusza w Kołobrzegu, 19,5 stopnia we Władysławowie i 20,5 w Świnoujściu. Najcieplejszej wody w Bałtyku można się spodziewać w okolicy Pucka - obecnie ma ona nawet 25 stopni -  natomiast najzimniejsza jest na Helu - zaledwie 18,4 stopnia Celsjusza.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy