Reklama

Reklama

Huk nad Kwidzynem i Grudziądzem. "Polskie F-16 przekraczały prędkość dźwięku"

"To była para dyżurna polskich F-16, wykonywała zadania w ramach systemu NATO, prędkość dźwięku samoloty przekraczały na pułapie ponad 10 000 m" - informuje Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. Huk, przypominający dźwięk eksplozji, był słyszany dwukrotnie w odstępach kilkunastu sekund około godziny 18:30 w powiecie kwidzyńskim i grudziądzkim. Mieszkańcy skarżyli się na przewracające się meblościanki i pękające szyby w oknach.

Przyczyną głośnego huku słyszanego we wtorek po godz. 18.00 przez mieszkańców województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego był przelot 2 myśliwców. Taką informację przekazał na Twitterze wiceszef rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. 

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych potwierdza reporterowi RMF FM Kubie Kałudze: To była para dyżurna polskich F-16, wykonywała zadania w ramach systemu NATO, prędkość dźwięku samoloty przekraczały na pułapie ponad 10 000 m". Usłyszał nasz dziennikarz od rzecznika Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych podpułkownika Piotra Walateka. 

Reklama

Huk, przypominający dźwięk eksplozji, był słyszany dwukrotnie w odstępach kilkunastu sekund przez mieszkańców powiatu kwidzyńskiego oraz w Grudziądzu i Świeciu. Odnotowano straty materialne. Huk był tak potężny, że jak pisze "Dziennik Bałtycki" powołując się na rzecznika Centrum Zarządzania Kryzysowego, przewracały się meblościanki i pękały szyby w oknach.

Kuba Kaługa
Joanna Potocka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy