Reklama

Reklama

Gwałt na 23-latce. Policja publikuje portret pamięciowy sprawcy

Policjanci poszukują mężczyzny, który w nocy z soboty na niedzielę zgwałcił w Gdańsku 23-latkę. Napastnik przy ulicy Bora-Komorowskiego zaatakował kobietę, a następnie zaciągnął ją za jeden ze stojących tam kontenerów. Na krzyk kobiety zareagowało dwóch mężczyzn, którzy udzielili jej pomocy.

- Mężczyźni byli poszukiwani, udało się już ustalić kim są. Zostali przesłuchani w charakterze świadków. Jeden z tych mężczyzn widział napastnika. Przesłuchaliśmy także pokrzywdzoną. Na bazie jej zeznań udało nam się stworzyć się portret pamięciowy - relacjonuje Cezary Szostak, szef prokuratury rejonowej Gdańsk-Oliwa.

Reklama

Poszukiwany gwałciciel to młody mężczyzna w wieku 16-20 lat. Jest szczupłej budowy ciała, ma około 170-175 centymetrów wzrostu. Ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem koloru granatowego i szare dresowe spodnie.

Policja apeluje o pomoc

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości poszukiwanego, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku. Można dzwonić pod następujące numery telefonów: 58 32-16-334 , 58-32-16-348 albo 997/112. Policja zapewnia anonimowość.

Poszukiwania gwałciciela w Łodzi

Poszukiwania gwałciciela trwają również w Łodzi. Mężczyzna, którego porter pamięciowy opublikowali łódzcy policjanci, jest podejrzewany o zgwałcenie co najmniej dwóch kobiet. Napastnik działa w okolicach osiedla Zdrowie w Łodzi, najczęściej atakuje po zmroku. Podchodzi szybkim krokiem do kobiet i przewraca je na ziemię. Ogłuszone kobiety zmusza do odbycia stosunku płciowego.

Poszukiwany działa w rejonie osiedla Zdrowie, przy ul. Srebrzyńskiej w Łodzi i wybiera miejsca rzadko uczęszczane, jak na przykład park. Z relacji zgwałconych kobiet wynika, że mężczyzna zaatakował dwukrotnie: w połowie lutego i na początku września ubiegłego roku.

Policja podaje rysopis napastnika. Mężczyzna ma około 30 lat, 167 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała. Ma szeroki nos i jasne włosy. Sprawca był ubrany w czarne spodnie z grubego jeansu z szerokimi nogawkami oraz czarną kurtkę z kapturem. Nosi też czapkę z daszkiem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje