Reklama

Reklama

Grzempa wygrał konkurs na dyrektora ZPK

Mariusz Grzempa wygrał konkurs na dyrektora Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Jedyny kontrkandydat dotychczasowego p.o. dyrektora odpadł po weryfikacji złożonej przez niego dokumentacji.

Konkurs na dyrektora Zaborskiego Parku Krajobrazowego rozstrzygnął się we wtorek. Oficjalnie jednak jeszcze nie można potwierdzić, że Mariusz Grzempa obejmie stanowisko, bo jego kandydaturę musi zatwierdzić wojewoda. Swoją opinię na temat zwycięzcy konkursu musi jeszcze wydać Wojewódzka Rada Ochrony Przyrody, ale jej zdanie nie jest dla wojewody wiążące.

Reklama

Do konkursu przystąpiło dwóch kandydatów. Mariusz Grzempa, który do tej pory pełnił obowiązki dyrektora Parku po odwołaniu Ariadny Maćkiewicz, oraz były pracownik ZPK Rafał Chmara. Chmara odpadł podczas weryfikacji złożonej przez niego dokumentacji. Komisja miała zastrzeżenia do przedłożonego przez niego zaświadczenia lekarskiego.

W dziewięcioosobowej komisji konkursowej było trzech przedstawicieli samorządów z powiatu chojnickiego: wicestarosta Marek Szczepański, wiceburmistrz Brus Krzysztof Gierszewski oraz Stefania Majewska-Kilkowska, zastępca wójta gminy Chojnice. Marek Szczepański podkreśla, że Mariusz Grzempa był dobrze przygotowany do konkursu. Odpowiedział na trudne pytania komisji i miał ciekawą wizję dotyczącą przyszłości Parku. Zapowiedział dobrą współpracę z lokalnymi samorządami, a przypomnijmy, że problemy w komunikacji z samorządowcami były oficjalną przyczyną odwołania Ariadny Maćkiewicz.

Michał Rytlewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje