Reklama

Reklama

Greta Thunberg odwiedziła Gdańsk

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która zyskała w ostatnich miesiącach międzynarodową sławę, w niedzielę i poniedziałek przebywała w Gdańsku. 17-latka była widziana między innymi w dwóch wegańskich restauracjach. Lokale pochwaliły się wizytą niecodziennego gościa w mediach społecznościowych.

W poniedziałek o wizycie u siebie Grety Thunberg poinformowała wegańska restauracja Avocado SPOT.

Jak podaje "Dziennik Bałtycki", Greta Thunberg zjawiła się w lokalu około godz. 13 i spędziła w nim godzinę. Towarzyszyła jej ekipa filmowa. Właściciele nie wiedzieli wcześniej, że będą gościć znaną aktywistkę, choć ekipa zrobiła rezerwację.

Z kolei w niedzielę - jak podaje trójmiejska "Gazeta Wyborcza" - Thunberg była widziana, gdy spacerowała z ekipą po Głównym Mieście. Wieczorem zjadła kolację w wegetariańskiej restauracji Manna 68. Ten lokal również pochwalił się niecodzienną wizytą na Facebooku.

Reklama

"Była cicha, zawstydzona. Wyraźnie nie życzyła sobie obecności kogoś z zewnątrz" - powiedziała w rozmowie z "GW" właścicielka restauracji, Anna Orzech.

Nie wiadomo, jaki był powód wizyty Grety Thunberg w Gdańsku. W jej mediach społecznościowych nie ma po niej żadnego śladu.

Greta Thunberg rozpoczęła w 2018 r. pod budynkiem szwedzkiego parlamentu "strajk szkolny dla klimatu". W 2019 r. otrzymała tytuł Człowieka Roku magazynu "Time".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy