Reklama

Reklama

Gdynia mówi "nie" betonozie. Znika parking przy plaży

Znika parking przy ul. Zawiszy Czarnego w Gdyni. W ramach walki z betoznozą władze miasta postanowiły przekształcić ten obszar w teren bardziej zielony. Nie wszyscy są jednak zadowoleni. Plac był popularnym miejscem do parkowania między innymi wśród osób odwiedzających plażę miejską i widzów Teatru Muzycznego.

Muzeum miasta, teatr muzyczny, miejsce spotkań seniorów i plaża - to w tej okolicy znajdował się popularny parking przy ul. Zawiszy Czarnego w Gdyni. Decyzją włodarzy przekształcono go w tereny zielone. Beton częściowo zastąpiono pasami traw. Posadzono też 40 drzew i hortensje. Inwestycja kosztowała ponad 100 tys. złotych.

 - Chcemy, żeby - idąc na spacer po centrum miasta, oglądając modernistyczne budynki - nie przeciskać się pomiędzy zaparkowanymi samochodami i oddychać czystym powietrzem. Parkingi powstaną, rozmawialiśmy z mieszkańcami dwa lata temu. Pytaliśmy ich o opinię na temat tego placu dwa lata temu - mówiła reporterowi Polsat News Agata Grzegorczyk z Urzędu Miasta Gdyni.

Reklama

Część kierowców przeciwnych

Nie wszystkim jednak walka z betonozą przypadła do gustu. Kierowcy przyjeżdżający na plażę czy do teatru chcieliby w tym miejscu zaparkować.

- Jest trudno - przyznaje część z nich.

Urzędnicy zapewniają, że nowe tereny zielone będą miejscem wydarzeń kulturalnych. Obecnie można tam oglądać wystawę powiązaną z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W przyszłości również na Skwerze Kościuszki ma zagościć więcej zieleni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje