Reklama

Reklama

Gdynia: Był chory na COVID-19. Złamał izolację domową i zmarł w sklepie

63-letni mieszkaniec Gdyni zasłabł w sklepie osiedlowym. Nie udało się go uratować. Policjanci ustalili, że mężczyzna złamał izolację domową. Był zakażony koronawirusem i od 22 listopada powinien przebywać w izolacji.

W poniedziałek (23 listopada) ok. godz. 7 dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni Karwinach otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów zmarł mężczyzna.

- Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów, gdzie ratownicy medyczni stwierdzili zgon 63-letniego mieszkańca Gdyni - informuje rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podinspektor Joanna Kowalik-Kosińska.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna będąc w osiedlowym sklepie, nagle zasłabł i przewrócił się na podłogę. Okazało się, że 63-latek od 22 listopada przebywał w izolacji domowej w związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

Reklama

Policja zapowiada kontrole

- Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Poinformowano stację sanitarno-epidemiologiczną w Gdyni oraz przekazano dane osób, które miały bezpośredni kontakt ze zmarłym. Sklep został zamknięty na czas dezynfekcji pomieszczeń - poinformowała podinspektor Kowalik-Kosińska.

Policja jednocześnie informuje, że funkcjonariusze będą legitymować osoby w przestrzeni publicznej i sprawdzać, czy nie powinny w tym czasie przebywać na kwarantannie bądź w izolacji domowej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy