Reklama

Gdynia. 29-latka zaatakowała seniorki, bo prosiły o założenie maseczki

29-latka zaatakowała w komunikacji miejskiej seniorkę, która zwróciła jej uwagę za brak maseczki ochronnej na twarzy. Policjanci zatrzymali agresywną kobietę. Chwilę później okazało się, że zatrzymana dzień wcześniej w podobnych okolicznościach zaatakowała inną mieszkankę Gdyni i zniszczyła jej okulary.

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert, policjanci otrzymali zgłoszenie o szarpaninie, do której doszło w trolejbusie.

- Funkcjonariusze ustalili, że 73-letnia mieszkanka Gdyni poprosiła 29-latkę, aby założyła maseczkę ochronną. Kobieta zrobiła się agresywna, zaczęła krzyczeć i obrażać seniorkę, po czym zerwała jej maseczkę i uderzyła w twarz - dodała Grunert.

Zerwała seniorce okulary z twarzy i rzuciła na chodnik

Jak ustalili policjanci, dzień wcześniej, podobna sytuacja również miała miejsce w trolejbusie, kiedy inna seniorka zwróciła 29-latce uwagę, że nie ma zakrytych ust i nosa.

Reklama

Kobieta zrobiła się agresywna. W obronie seniorki stanęła 46-latka, którą zatrzymana zaczęła obrażać, a następnie uderzyła ją, zerwała z twarzy nowe okulary korekcyjne, zgięła je w pół i rzuciła na chodnik.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanej dozór policyjny oraz zakaz wszelkiego kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Za naruszenie nietykalności i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: policja | atak | seniorka | mandaty za brak maseczki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy