Reklama

Gdańsk: Zatrzymany złodziej z aplikacji randkowej. Trafił do aresztu

Mężczyzna, który umówił się z gdańszczanką na portalu randkowym, a potem ją okradł, został zatrzymany. Kobieta straty wyceniła na niemal dziewięć tys. zł. W czwartek 27-latek usłyszał zarzuty, grozi mu do pięciu lat więzienia.

Jak przekazała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska, w ubiegłym tygodniu do komisariatu we Wrzeszczu przyszła młoda kobieta, która poinformowała policjantów, że została okradziona.

Gdańsk: Ukradł kobiecie poznanej w internecie 9 tysięcy złotych

Kilka dni wcześniej za pośrednictwem portalu randkowego poznała mężczyznę, z którym postanowiła się spotkać. Gdańszczanka umówiła się z nim w swoim mieszkaniu. 

- Kiedy kobieta na chwilę je opuściła, mężczyzna wykorzystał okazję i ukradł jej laptopa, biżuterię, rzeczy osobiste oraz pieniądze. Zgłaszająca wyceniła straty na prawie dziewięć tys. zł - dodała Ciska.

Reklama

Do tej sprawy policjanci zabezpieczyli zdjęcia osoby, która miała związek z tą kradzieżą. Wizerunek tego mężczyzny został opublikowany w trójmiejskich mediach. Udało się ustalić, kim jest złodziej.

W środę 21 grudnia wieczorem policjanci zatrzymali 27-latka na klatce schodowej jednego z budynków we Wrzeszczu. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty oraz pieniądze, które ukradł pokrzywdzonej gdańszczance. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W czwartek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do pięciu lat więzienia.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: kradzież | aplikacja randkowa | randka | policja

Reklama

Reklama

Reklama