Reklama

Reklama

Gdańsk: Zatrzymano podejrzanego o zgwałcenie 16-latki. Mężczyzna szantażował ją nagimi zdjęciami

Gdańscy policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o zgwałcenie 16-letniej dziewczyny. Mężczyzna zwabił ją przez internet, a następnie uwiódł i wykorzystywał seksualnie.

Jak powiedziała w czwartek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, policjanci z Nowego Portu od kilku dni pracowali nad zatrzymaniem 20-latka podejrzanego o zgwałcenie 16-latki.

Mężczyzna kontaktował się z dziewczyną za pomocą aplikacji, na której można oglądać filmy i zdjęcia jedynie przez 10 sekund. Poprzez aplikację nastolatka wysłała mu swoje nagie zdjęcia.

- Znajomość trwała kilka miesięcy, a gdy 16-latka chciała ją zakończyć, mężczyzna zaczął ją szantażować, grozić upublicznieniem jej zdjęć i filmów, które jak się okazało, zapisywał - dodała Kamińska.

Reklama

Pokrzywdzona poinformowała rodziców

Mężczyzna zmuszał ją również do spotkań, podczas których wykorzystywał ją seksualnie.

Pokrzywdzona, chcąc przerwać tę znajomość, o wszystkim powiedziała rodzicom, którzy od razu zaalarmowali o tym przestępstwie policjantów.

Śledczy zabezpieczyli dowody przestępstwa i ustalili tożsamość mężczyzny i jego miejsce zamieszkania.

Mężczyznę zatrzymano we wtorek, tuż przed spotkaniem 20-latka z pokrzywdzoną. Był zaskoczony.

- Mężczyzna był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. 20-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu. Kryminalni przeszukali też jego mieszkanie, w którym zabezpieczyli oprócz komputera różne nośniki danych m.in. telefon komórkowy oraz nagrania, które zostały zabezpieczone do badań przez biegłego - powiedziała Kamińska.

W czwartek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

- Trwa przesłuchanie podejrzanego. Po tych czynnościach prokurator zdecyduje o środkach zapobiegawczych - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje