Reklama

Reklama

Gdańsk: Zabił 5-letnią córkę, trafi na obserwację

Jak poinformowała PAP Ewa Burdzińska, szefowa prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, w środę do prokuratury dotarła opinia, którą psychiatrzy sporządzili po jednorazowym badaniu mężczyzny. "Wynika z niej, że specjaliści nie byli w stanie po tym badaniu ocenić stanu i zdrowia psychicznego podejrzanego i zalecili przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej" - poinformowała Burdzińska.

Prokurator dodała, że obserwacja potrwa do czterech tygodni, a w wyjątkowych okolicznościach możne zostać przedłużona.

Prokuratura czeka na wyniki badań toksykologicznych, które pokażą, czy w dniu, w którym doszło do zabójstwa, mężczyzna nie był pod wpływem środków odurzających.

Ciało dziecka znaleziono w połowie kwietnia w parku w Gdańsku-Brzeźnie. Dziewczynka została śmiertelnie pobita. Tego samego dnia policja zatrzymała 31-letniego ojca dziecka. W trakcie przesłuchania w prokuraturze mężczyzna przyznał się do zabicia dziecka, złożył obszerne i szczegółowe wyjaśnienia. Jak informowała wówczas Brudzińska, "podejrzany wyjaśnił, że tak naprawdę nie wie" dlaczego dopuścił się zabójstwa. "Z wyjaśnień, które złożył, można wysnuć, iż winą za swoje postępowania obarcza zażywanie środków odurzających, z którymi miał problemy od jakiegoś czasu" - mówiła prokurator.

Reklama

Burdzińska zaznaczała, że mężczyzna ma świadomość tego, co zrobił i w rozmowie ze śledczymi mówił, że "bardzo żałuje za swój czyn". "Wyraził dużą skruchę" - dodała prokurator. Wyjaśniła, że z tego, co mówił podejrzany, wynikało, iż nie był to czyn zaplanowany. "Był to czyn, który popełnił pod wpływem zamiaru nagłego, który pojawił się w jego psychice nagle (...), natomiast dlaczego się taki zamiar pojawił, trudno to ustalić na obecnym etapie postępowania" - tłumaczyła.

31-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 8 do 25 lat lub dożywocie.

Jak ustalono, w dniu zabójstwa 31-latek wyszedł na własne żądanie z oddziału detoksykacyjnego jednego z gdańskich szpitali. Do placówki zgłosił się sam i przebywał tam dwa dni. Po wyjściu zjawił się w przedszkolu, z którego odebrał córkę. W tym samym czasie, gdy znaleziono ciało dziewczynki, jej matka skontaktowała się z policją zaniepokojona o los córki, której nie zastała w przedszkolu.

Rodzice dziewczynki żyli w konkubinacie, wcześniej mieszkali razem, ale od pewnego czasu przebywali w dwu różnych miejscach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje