Reklama

Reklama

Gdańsk: Zaatakowali kibiców przed finałem Ligi Europy

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 23, 26, 31 i 37 lat podejrzewanych o napaść na zagranicznych kibiców, do której doszło we wtorek wieczorem przy Długim Targu. Pseudokibice Lechii Gdańsk zaatakowali fanów Manchesteru United, którzy przyjechali na finał Ligi Europy.

Jak poinformowała w środę Karina Kamińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, funkcjonariusze znają już tożsamość kolejnych osób, które brały udział ataku na zagranicznych kibiców i dążą do ich zatrzymania.

- W czynności zaangażowani są policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Gdańsku, policjanci operacyjni oraz dochodzeniowo-śledczy - dodała Kamińska.

Ponad 20 osób wbiegło do ogródka

We wtorek około godziny 22 policja otrzymała zgłoszenie, że grupa około 20-30 osób wbiegła na teren jednego z lokali i zaatakowała osoby siedzące w ogródku gastronomicznym. Chuligani krzyczeli, że są związani z Lechią Gdańsk.

Reklama

Zdarzenie trwało kilkadziesiąt sekund, a sprawcy zdążyli uciec prze przyjazdem funkcjonariuszy.

- Dzięki dobremu rozpoznaniu w środowisku pseudokibiców policjanci szybko ustalili tożsamość sprawców tego zdarzenia - tłumaczyła gdańska policjantka.

W środę po południu policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tą sprawą. Zatrzymani to mieszkańcy Gdańska w wieku 21, 26, 31 i 37 lat związani są ze środowiskiem pseudokibiców Lechii Gdańsk.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama