Reklama

Reklama

Gdańsk: Sąd podtrzymał wyrok 15 lat dla kobiety za zabójstwo trójki swoich dzieci

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok 15 lat więzienia dla Lucyny D. z Lubawy (Warmińsko-Mazurskie) za zabójstwo trójki swoich nowo narodzonych dzieci. Ciała noworodków znaleziono w zamrażalniku w lodówce. Od wyroku sądu I instancji odwołała się obrona.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku zapadł w czwartek po - przeprowadzonej tego samego dnia, rozprawie. Posiedzenie było niejawne.

Reklama

Sądy zajmowały się sprawą Lucyny D. trzykrotnie. W efekcie pierwszego procesu we wrześniu 2014 r. Sąd Okręgowy w Elblągu skazał kobietę za zabójstwo trójki swoich nowo narodzonych dzieci na 25 lat więzienia. Na skutek apelacji wniesionej przez obronę wyrok ten uchylił Sąd Apelacyjny w Gdańsku. W 2015 r. - po ponownym rozpatrzeniu sprawy - sąd skazał Lucynę D. na 15 lat więzienia.

Ponownie obrona odwołała się, powołując się na błędy proceduralne popełnione w czasie postępowania. W połowie grudnia ub.r. sprawa wróciła na wokandę Sądu Okręgowego w Elblągu. Obrona Lucyny D. próbowała udowodnić, że powinna ona zostać uznana winną nie zabójstwa, ale nieumyślnego spowodowania śmierci. Sąd nie przychylił się do tego wniosku ponownie - wyrokiem z kwietnia br. - uznając kobietę za winną zabójstwa trójki dzieci i skazując ją na karę 15 lat więzienia.

Ciała trzech noworodków policja odkryła w kwietniu 2013 r., w zamrażalniku w mieszkaniu rodziny D. w Lubawie. Z ustaleń śledztwa wynikało, że do zabójstw doszło pomiędzy 2009 a 2013 rokiem. Lucyna D. utrzymywała, że jej rodzina nie wiedziała ani o jej ciążach, ani o śmierci dzieci, a z zamrażalnika korzystała tylko ona. Kobieta została oskarżona przez prokuraturę o potrójne zabójstwo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje