Reklama

Reklama

Gdańsk: Pożar na drodze do mola

Przed godziną 18 zakończyła się akcja dogaszania pożaru "Rancza Promenada" w Brzeźnie. Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem, który opanował cały kompleks znajdujący się przy al. Jana Pawła II w Gdańsku. - Pożar nie przeniósł się na pobliskie tereny zielone. Brak osób poszkodowanych - poinformowali strażacy na Twitterze.

- Dostaliśmy zgłoszenie o pożarze o godz. 15:45 - powiedział Interii kpt. Grzegorz Benkiewicz, rzecznik prasowy PSP w Gdańsku.

Walka z ogniem była tym trudniejsza i bardziej niebezpieczna, gdyż kompleks znajduje się przy głównym deptaku prowadzącym do mola w Brzeźnie, okolica jest gęsto porośnięta zaroślami, a kilkadziesiąt metrów od "Rancza Promenada" znajduje się parking.

Co było przyczyną pożaru?

Na zdjęciach zamieszczonych w sieci widać, że teren wokół rancza był wygrodzony, aby żaden z plażowiczów nie dostał się w okolice pożaru. 

Nie ma żadnych informacji o przyczynach pożaru. Świadkowie zdarzenia przekazali serwisowi gdansk.naszemiasto.pl, że "możliwą przyczyną pożaru mogło być zapalenie odpadów w pobliskim śmietniku".

Reklama

Straż pożarna poinformowała, że zakończyła działania na terenie rancza. Nie było osób poszkodowanych. Okoliczności tego zdarzenia będzie wyjaśniać policja.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama