Reklama

Gdańsk: Pobili bezbronnego człowieka. Policja zatrzymała trzy osoby

Policjanci z Gdańska zatrzymali trzy osoby - dwóch mężczyzn i 16-latkę w związku z pobiciem niepełnosprawnego, bezdomnego mężczyzny. Ofiara napaści, która była bita pięściami po głowie i brzuchu, ma złamany nos i wybite oko.

W piątek w internecie pojawiło się wideo z brutalnego pobicia przed Galerią Bałtycką w Gdańsku. Na nagraniu widać dwóch młodych mężczyzn, którzy znęcają się innym mężczyzną.

Złamany nos i wybite oko

"Zadają mu ciosy pięściami i łokciami, biją po twarzy i w brzuch. Są na tyle wyrachowani, że pastwią się nad swoją ofiarą. Nie zasypują go gradem ciosów, tylko uderzają pojedynczo, po razie. W pewnym momencie jeden z napastników (...) uderza ofiarę głową, rozbijając jej nos - opisywał portal trójmiasto.pl. 

Całe zdarzenie zostało nagrane przez kobietę, koleżankę agresorów, której głos kilka razy słychać na nagraniu. 

Reklama

Nie publikujemy nagrania ze względu na jego drastyczność.

Lokalne media poinformowały, że ofiara pobicia to osoba bezdomna i niepełnosprawna. W wyniku ataku ma złamany nos i wybite oko.

Policja zatrzymała trzy osoby

Sprawą zajęła się miejscowa policja, która w piątek wieczorem zatrzymała trzy osoby. - Jeszcze tego samego dnia po godzinie 21:00 na terenie jednego z pustostanów przy ul. Słowackiego kryminalni z komendy miejskiej oraz komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali do tej sprawy 16-letnią gdańszczankę oraz 21-latka z Pruszcza Gdańskiego i 22-latka z Gdańska - poinformowała podinsp. Magdalena Ciska z KMP w Gdańsku.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast 16-latka została przewieziona do policyjnej izby dziecka.

Podczas sprawdzania jej danych okazało się, że jest poszukiwana i sąd rodzinny wydał postanowienie o umieszczeniu jej w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gdańsk | pobicie | znęcanie się | policja | zatrzymanie

Reklama

Reklama

Reklama