Reklama

Reklama

​Gdańsk: Po ulewie ponad 240 tablic rejestracyjnych do odbioru w komendzie

Ponad 240 tablic rejestracyjnych znalezionych na terenie całego miasta po potężnej ulewie, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu, czeka na właścicieli w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku. Tablice można odbierać do 24 lipca po okazaniu dowodu rejestracyjnego.

Jak poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowa gdańskiej policji podkom. Aleksandra Siewert, po ulewie na terenie miasta policja zabezpieczyła w sumie ponad 300 tablic rejestracyjnych. Najczęściej znajdowali je funkcjonariusze z różnych komisariatów, czasem do poszczególnych jednostek policji tablice przynosili mieszkańcy.

"Postanowiliśmy zebrać tablice ze wszystkich komisariatów w jednym miejscu - w Komendzie Miejskiej Policji. Tutaj właściciele mogą odbierać je przez całą dobę" - powiedziała PAP Siewert przypominając, że do odbioru konieczny jest dowód rejestracyjny samochodu.

Reklama

Rzeczniczka dodała, że część tablic została już odebrana przez właścicieli pojazdów. W komendzie, która mieści się w centrum miasta - przy ul. Nowe Ogrody 27, nadal czekają na odbiór 242 tablice. Mają pozostać w komendzie do 24 lipca, a tablice, po które nikt się nie zgłosi, zostaną przekazane do Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Wykaz tablic można znaleźć na stronie internetowej KMP - www.gdansk.policja.gov.pl.

W czwartek i piątek w Trójmieście padało nieprzerwanie przez kilkanaście godzin. Jak informowały służby miejskie, w Gdańsku, w ciągu 14 godzin spadło około 160 litrów wody na metr kwadratowy, czyli o blisko 30 litrów więcej, niż podczas ulewy w 2001 r.

Zalanych zostało m.in. wiele piwnic. Nieprzejezdna była część ulic i torowisk: częściowo wstrzymano ruch komunikacji miejskiej. W samym Gdańsku strażacy przeprowadzili ponad 400 akcji. Zamknięta została część parków oraz ogród zoologiczny. W piwnicy jednego z domów we Wrzeszczu znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej utonęli, próbując wynieść dobytek jednego z nich. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy