Reklama

Reklama

Gdańsk: Pijany mężczyzna zaatakował ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy

Prokuratorskie zarzuty usłyszał 45-letni Ukrainiec, który zaatakował ratownika medycznego, gdy ten udzielał mu pomocy. Mężczyzna w momencie zdarzenia był pijany. Grożą mu trzy lata więzienia.

Reklama

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska powiedziała, że do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem.

Reklama

- Zespół ratownictwa medycznego został skierowany do mieszkania na Chełmie, by pomóc osobie, która zemdlała. Kiedy dwaj ratownicy przyjechali na miejsce, w mieszkaniu trwała impreza, a 45-letni obywatel Ukrainy, któremu mieli udzielić pomocy, leżał przytomny na kanapie - tłumaczyła Ciska.

Mężczyzna był pijany. Po wstępnym badaniu 45-latek stał się bardzo agresywny, zaczął krzyczeć na ratowników i rzucać w nich przedmiotami, które miał pod ręką. Trafił jednego z ratowników, a następnie zaczął go szarpać za ramię.

Zobacz także: Świętokrzyskie: Kierowca pędził prawie 240 km/h. Zatrzymała go policja

Do szpitala w asyście policji

Kiedy jeden z domowników odciągnął agresora, ratownicy wybiegli z mieszkania i poprosili o pomoc oraz o interwencję gdańskich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 45-latka i przewieźli do szpitala na dodatkowe badania.

Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama