Reklama

Gdańsk: Pijany kierowca ujęty przez kierującą autobusem

W piątek rano do rowu przy jednej z gdańskich ulic wjechało auto. Kierująca miejskim autobusem widząc to zdarzenie, wysiadła, by pomóc kierowcy. Gdy wyczuła od niego alkohol, zabrała mu kluczyki i zawiadomiła policję. Alkomat wykazał u mężczyzny 2 promile alkoholu.

O sytuacji, do której doszło w piątek na terenie gdańskiej dzielnicy Olszynka, poinformowała nadkomisarz Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak wyjaśniła, kobieta kierująca miejskim autobusem była świadkiem, jak pokonujący skrzyżowanie ulic Gęsiej i Łanowej samochód niespodziewanie znalazł się w przydrożnym rowie. Kobieta zatrzymała swój pojazd, by pomóc kierowcy auta. "Gdy podczas rozmowy wyczuła od niego zapach alkoholu, zabrała mu kluczyki i zadzwoniła na policję" - wyjaśniła nadkom. Ciska.

Reklama

Kobieta nie zapomniała o pasażerach autobusu - gdy tylko w pobliżu miejsca zdarzenia pojawiły się dwa inne pojazdy, poprosiła kierowców, by przypilnowali nietrzeźwego do czasu przyjazdu patrolu, a sama wskoczyła do autobusu, by na czas dowieźć pasażerów tam, dokąd zmierzali.

Badanie, jakie wykonali alkomatem policjanci, wykazało 2 promile alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę daewoo . "Policjanci ustalili też, że ten 27-letni mężczyzna nie posiadał prawa jazdy" - poinformowała Ciska dodając, że kierowca został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat.

Gdy wytrzeźwieje, zostaną mu postawione zarzuty. Za kierowanie autem po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia. Za spowodowanie "zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości" sąd może go dodatkowo ukarać wysoką grzywną.

"Policjanci bardzo dziękują pani, która kierowała autobusem, za zdecydowaną postawę i szybką reakcję na przestępstwo. Odwaga i zaangażowanie, jakimi się wykazała, zasługuje na uznanie" - napisała w przesłanym mediom komunikacie nadkom. Ciska.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy