Reklama

Gdańsk: Kary dla nieletnich dziewcząt za pobicie gimnazjalistki

Sąd Rejonowy w Gdańsku orzekł w poniedziałek kary wobec siedmiu nastolatek, obwinionych m.in. o pobicie gimnazjalistki przed szkołą w Gdańsku w maju 2017 r. Najsurowszą karą jest zawieszony pobyt w zakładzie poprawczym dla jednej ze sprawczyń. Wyrok nie jest prawomocny.

Najsurowszą karę otrzymała Angelika J., która sąd skazał na zakład poprawczy - karę tę jednak zawiesił na trzy lata, umieszczając dziewczynę w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. 

Wobec trzech nieletnich sąd wymierzył karę pobytu w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, a wobec kolejnych trzech nadzór kuratora sądowego.

Cała siódemka będzie musiała też wykonać 30 godzin prac społecznych w szkołach, gdzie są uczennicami.

Wobec jednego nieletniego - Michała D. sąd umorzył postępowanie.

W uzasadnieniu orzeczenia sędzia Izabela Żurek powiedziała m.in., że nieletnie dziewczyny działały jak w "młodocianym gangu przestępców".

Reklama

W połowie maja ub. roku policja otrzymała zgłoszenie o bójce w pobliżu gimnazjum nr 3 na gdańskim Chełmie. Policjanci znaleźli tam pobitą 14-latkę. Dzień po zdarzeniu jedna z uczennic na portalu społecznościowym umieściła film, na którym widać, jak grupa dziewcząt bije, ciągnie za włosy i kopie po głowie siedzącą na chodniku dziewczynę.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy