Reklama

Reklama

​Gdańsk: Gwałt na 15-latce. Zatrzymano kolejnego cudzoziemca

28-letni mężczyzna został w czwartek zatrzymany w związku z podejrzeniem "doprowadzenia małoletniej do obcowania płciowego wykorzystując jej bezradność" - pisze "Dziennik Bałtycki". Wcześniej, w związku z gwałtem na 15-latce zatrzymano innego mężczyznę.

Przypomnijmy, że chodzi o sprawę gwałtu na 15-latce, do którego doszło w minioną sobotę. Do zdarzenia doszło podczas imprezy, na którą pokrzywdzona najpewniej udała się dobrowolnie z jednym ze świeżo zapoznanych przybyszów z zagranicy.  

Reklama

W związku ze sprawą, 21-letni cudzoziemiec usłyszał zarzut gwałtu na nieletniej. Jak informuje "Dziennik Bałtycki", w czwartek zatrzymano kolejną osobę. To 28-letni obywatel Ukrainy, który usłyszał zarzut doprowadzenia małoletniej do obcowania płciowego, wykorzystując jej bezradność.

"Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, które potraktowane zostały jako jego linia obrony"- powiedział "Dziennikowi Bałtyckiemu" Maciej Chełstowski, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa nadzorującej śledztwo w tej sprawie.

Podejrzany miał wykorzystać seksualnie 15-latkę, w trakcie tej samej imprezy, podczas której zgwałcił ją jego 21-letni kolega.

W toku śledztwa zatrzymanych zostało jeszcze czterech mężczyzn i kobieta (wszyscy o ukraińskim obywatelstwie), którzy również uczestniczyli w imprezie. Po przesłuchaniu w roli świadków, zostali oni wówczas zwolnieni do domów. Jak nieoficjalnie informuje "Dziennik Bałtycki", zatrzymany 28-latek był w grupie uprzednio zatrzymanych cudzoziemców. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama