Reklama

Gdańsk: Dwoje dzieci zginęło w pożarze domu

Dwoje dzieci w wieku 3 i 8 lat zginęło w pożarze domu, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w domu jednorodzinnym na terenie dzielnicy Matarnia w Gdańsku. Matka z trzecim - rocznym - dzieckiem zdołała uciec z płonącego budynku.

O tragedii poinformowała PAP w niedzielę oficer prasowa gdańskiej policji, asp. Karina Kamińska. Wyjaśniła, że służby zostały powiadomione o pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Kadetów w Gdańsku przed godz. 4 rano w niedzielę.

Kamińska podała, że w efekcie pożaru zginęło dwoje dzieci w wieku 3 i 8 lat. Ich matka z najmłodszym - rocznym - dzieckiem zdołała wyjść przez okno z budynku.

Oficer poinformowała, że po ugaszeniu ognia policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, pod nadzorem prokuratora, dokonali oględzin miejsca zdarzenia. 

Reklama

"Na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady. Powołany został również biegły sądowy z zakresu pożarnictwa, który będzie ustalał miejsce, przyczynę powstania i rozprzestrzeniania się pożaru" - poinformowała Kamińska. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy