Reklama

Gdańsk: ​CBA weszło do miejskiej spółki

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę w spółce komunalnej Gdańskie Autobusy i Tramwaje - dowiedziała się w czwartek PAP. Kontrola ma dotyczyć prawidłowości przeprowadzonych zamówień publicznych od 2016 roku.

Wejście kontrolerów do spółki potwierdziła PAP rzeczniczka prasowa Gdańskich Autobusów i Tramwajów Alicja Mongird. "W GAiT trwa kontrola CBA; oczywiście współpracujemy z kontrolerami" - powiedziała. Dodała, że kontrola dotyczy wybranych zamówień publicznych, udzielanych i realizowanych przez GAiT w latach 2016-19.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego powiedział PAP, że kontrolę podjęli funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych gdańskiej delegatury CBA.

Kontrola, która trwa od 28 grudnia ub.r., ma się zakończyć pod koniec marca; jednak szef CBA w szczególnych przypadkach może ją przedłużyć do sześciu miesięcy.

Reklama

Sprawdzane będą nie tylko wybrane zamówienia publiczne udzielane przez spółkę, ale również te realizowane przez nią od 2016 do obecnej chwili.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy