Reklama

Reklama

Gdańsk: Brutalne pobicie uczennicy jednego z gimnazjów

W jednym z gdańskich gimnazjów doszło do brutalnego pobicia uczennicy. Na nagraniu opublikowanym w internecie widać, jak nastolatki próbują podnieść za włosy i kopią w żebra swoją rówieśnicę. Sprawą zajmuje się policja - informuje Polsat News.

Do pobicia doszło w czwartek przed budynkiem gimnazjum nr 3 na gdańskim Chełmie. Rówieśniczki kopały nastolatkę po żebrach i głowie, biły pięściami i szarpały za włosy.

"Gimnazjalistki dosłownie masakrują i poniżają dziewczynę" - napisała jedna z uczennic, która upubliczniła wideo. 

Pobita nastolatka wyraziła zgodę na udostępnienie nagrania w sieci, "żeby wszyscy mieli świadomość tego, co się dzieje dookoła i starali się doprowadzić do zlikwidowania tego typu problemu".

Wydarzeniu przyglądała się grupa kilkudziesięciu osób, jednak nikt nie zareagował, by pomóc bitej dziewczynie.

Reklama

- Zabezpieczyliśmy film. Prowadzimy czynności w kierunku pobicia. (...) Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego - poinformowała w rozmowie z Polsat News Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Pobita nastolatka trafiła do szpitala. Obrażenia nie zagrażają jej życiu. 

Dwie gimnazjalistki, które uczestniczyły w brutalnej napaści na koleżankę, zostały zatrzymane w Policyjnej Izbie Dziecka - poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Aleksandra Siewert.

"W momencie, gdy w internecie pojawił się film, dwie uczestniczki tego zdarzenia zaczęły mataczyć w sprawie, przekazywać policjantom nieprawdziwe informacje, więc zostały zatrzymane i do czasu przesłuchania przez sąd rodzinny będą przebywały w Policyjnej Izbie Dziecka" - powiedziała Siewert. 

Dodała, że wobec sprawców sąd może zastosować upomnienie, nadzór kuratora, skierować do młodzieżowego ośrodka wychowawczego lub do poprawczaka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy