Reklama

Reklama

Gdańsk: Betoniarka spadła z wiaduktu na tory. Jedna osoba nie żyje

W środę po południu na zjeździe z ul. Sucharskiego w ul. Elbląską w Gdańsku ciężarówka z betonomieszarką spadła z wiaduktu na tory kolejowe. Nie żyje jedna osoba - kierowca pojazdu.

Mł. bryg. Jacek Jakóbczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku powiedział w rozmowie z Interią, że zawiadomienie o wypadku, który wydarzył się na wiadukcie pomiędzy trasą Sucharskiego a ul. Elbląską w Gdańsku, otrzymano w środę o godz. 15:41. 

Betonomieszarka jechała w kierunku centrum miasta. Ciężarówka przebiła się przez bariery energochłonne i z kilku metrów spadł na tory kolejowe prowadzące do gdańskiego portu. Tą trasą jeżdżą jedynie pociągi towarowe. Ich ruch został wstrzymany. 

Wypadek w Gdańsku. Kierowca ciężarówki nie żyje

Na miejscu wypadku jest pięć zastępów straży pożarnej. 

Reklama

- Już w zgłoszeniu pojawiła się informacja, że kierowca pojazdu prawdopodobnie zginął co potwierdziło się, gdy strażacy dojechali na miejsce. Przygotowujemy się do usunięcia wraku z torów, ściągane są dodatkowe, specjalistyczne pojazdy. Niezwłocznie poinformowaliśmy służby PKP, ponieważ spadający pojazd prawdopodobnie uszkodził trakcję - relacjonował mł. bryg. Jakóbczyk. 

Na razie nie wiadomo, jakie były okoliczności wypadku. Wyjaśni je śledztwo, które prowadzi policja. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy