Reklama

Reklama

Gdańsk: Awantura na pokładzie samolotu. Pasażer przywiązany do fotela

Funkcjonariusze Straży Granicznej zostali wezwani do awanturujących się pasażerów samolotu, który przyleciał do Gdańska z Islandii. Na pokładzie doszło do bójki dwóch mężczyzn. Jeden z nich był tak agresywny, że obsługa przywiązała go do fotela.

W piątek, 1 października na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie wylądował samolot z Reykjaviku. Podczas lotu na pokładzie doszło do bójki dwóch obywateli Rosji - 35 i 40-latka.  Jak relacjonuje załoga, mężczyźni wstawali ze swoich miejsc, wielokrotnie się prowokowali oraz bili. 

 - Jeden z nich był tak agresywny, że obsługa samolotu musiała go w końcu obezwładnić i przywiązać do fotela - relacjonuje kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik Morskiej Straży Granicznej w Gdańsku. 

Pijany agresor

Po wylądowaniu do samolotu zostali wezwani funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych. W ich asyście agresorzy opuścili pokład. 

- 35-latek został przewieziony do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Badanie wykazało u niego 1,71 promila alkoholu. Za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego obaj zostali ukarani mandatami - dodał Juźwiak. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama