Reklama

Reklama

​Gdańsk: Aresztowany prezes spółdzielni Ujeścisko podciął sobie żyły

W czasie przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku były prezes spółdzielni mieszkaniowej Ujeścisko Grzegorz H. podciął sobie żyły - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. H. przebywa w areszcie w związku ze śledztwem w sprawie działań władz spółdzielni.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP, do zdarzenia doszło w środę około południa w gmachu prokuratury w Gdańsku.

Podczas przesłuchania były prezes spółdzielni mieszkaniowej Ujeścisko Grzegorz H., który jest aresztowany od lipca, podciął sobie żyły. PAP ustaliła, że mężczyzna żyje.

- Są wyjaśniane okoliczności zdarzenia. Nie udzielamy w tej chwili żadnych informacji - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Zatrzymano dwóch byłych prezesów spółdzielni

Dwaj byli prezesi Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko zostali zatrzymani przez policję w lipcu ub.r. Obu stawiano zarzuty.

Reklama

Maciej S. jest podejrzany o wyrządzenie lokatorom szkody majątkowej wielkich rozmiarów oraz o działania na szkodę spółdzielni.

Były prezes Grzegorz H. usłyszał osiem zarzutów, m.in. działania na szkodę spółdzielni, oszustwo przy sprzedaży mieszkań oraz udaremnienie zaspokojenia wierzycieli. Za zarzucane przestępstwa podejrzanym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy oskarżają spółdzielnię

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku od listopada 2019 roku prowadzi śledztwo w sprawie dotyczącej nieprawidłowości przy realizacji siedmiu inwestycji budowlanych przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko.

Sprawa SM Ujeścisko jest opisywana w mediach od dwóch lat. Mieszkańcy zarzucają władzom spółdzielni opóźnienia w budowie mieszkań i działania niezgodne z prawem. W części mieszkań wyłączano media z uwagi na zajęcia komornicze.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje