Reklama

Reklama

​Gdańsk: 26-latka próbowała kupić odkurzacz za cenę... papryki

W Gdańsku (woj. pomorskie) doszło do nietypowej interwencji. 26-letnia kobieta próbowała kupić odkurzacz za cenę... papryki - informuje lokalny serwis Trojmiasto.pl. Jak czytamy, nie była to pierwsza próba oszustwa kobiety, wcześniej udało jej się kupić m.in. blender, płacąc jak za jabłka - czytamy.

Serwis opisuje zdarzenie, do jakiego doszło w jednym ze sklepów, który daje możliwość robienia zakupów w kasach samoobsługowych. Proceder naklejania cen tańszych produktów na droższe jest zjawiskiem powszechnym, ale różnice w cenach nie są zwykle tak duże, jak w przypadku 26-latki z Gdańska.

We wtorek 19 maja, 26-latka postanowiła bowiem zakupić dość drogie produkty za ceny różnych warzyw i owoców.

Trojmiasto.pl podaje, że pierwsze próby się udały - kobieta wyniosła ze sklepu opakowanie klocków, płacąc jak za jabłka. Następnie próbowała wynieść warty ponad 1000 zł odkurzacz w cenie papryki. Tym razem zatrzymali ją jednak ochroniarze, którzy powiadomili policję.

Reklama

Serwis dodaje, że kiedy policja przyjechała na miejsce i sprawdziła bagażnik zaparkowanego przed sklepem samochodu kobiety okazało się, że i tam znajdują się kolejne przedmioty. W bagażniku znaleziono wart 300 zł blender, na którym widniała naklejka z kodem za zakup jabłek - czytamy. Okazało się, że wspomniany blender kobieta wyniosła ze sklepu kilka dni wcześniej - podaje policja, na którą powołuje się serwis.

Policja sprawdza, czy 26-latka ma na swoim koncie inne podobne oszustwa. 

***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy