Reklama

Reklama

Gdańsk: 10 aktywistów Greenpeace'u spędziło noc na portowych żurawiach

Aktywiści z Greenpeace kontynuują protest w porcie w Gdańsku i blokadę dźwigów służących do rozładunku węgla. Dobę temu blisko 30 działaczy organizacji wspięło się na dwa portowe żurawie uniemożliwiając ich pracę, Rozwiesili też transparenty "Polska bez węgla do 2030".

Ostatecznie noc u góry spędziło 10 osób - przekazała reporterowi RMF FM rzecznik Greenpeace Polska Katarzyna Guzek. Trudno przewidywać, jak długo potrwa protest. Jak usłyszało RMF FM - to są indywidualne decyzje osób biorących w nich udział.

Po północy opublikowali oni film z dźwigów, w którym mówili, że zostaną tak długo, jak będzie to potrzebne. Ci, którzy schodzą są zatrzymywani przez policję - z ostatnich informacji przekazanych przez policję wynika, że zatrzymanych jest 18 osób - oni zostali przewiezieni do komisariatów i dziś zapewne będą przesłuchiwani w związku z nielegalnym wtargnięciem na teren portu.

Reklama

Aktywiści wspięli się na dźwigi rozładowujące

Przypomnijmy, że aktywiści Greenpeace wczoraj wspięli się na dwa dźwigi, blokują rozładunek węgla w Porcie Północnym - takie informacje przekazała sama organizacja. Działacze rozwiesili transparenty z hasłem: "Polska bez węgla" i wzywają rząd Mateusza Morawieckiego do ogłoszenia planu odejścia od węgla do 2030 roku. 18 działaczy po kilku godzinach akcji oddało się w ręce policji.

Organizacja nie zdradza, w jaki sposób jej przedstawiciele dostali się na teren portu (według informacji RMF FM- przypłynęli pontonami). Sam port z kolei nie chce na razie podjąć tematu bezpieczeństwa obiektu.

Kuba Kaługa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy