Reklama

Reklama

Dziennikarz TVP Piotr Świąc nie żyje. Policja podała wstępną przyczynę wypadku

Wieloletni prezenter i dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc zginął w piątek wieczorem w wypadku drogowym. Według wstępnych ustaleń policji renault kierowane przez 23-letniego mężczyznę zjechało na pas, którym prawidłowo jechał dziennikarz, i zderzyło się czołowo z volkswagenem. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Świąc miał 54 lata.

Jak dowiedziała się w sobotę Polska Agencja Prasowa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, według wstępnych ustaleń policji 23-latek, mieszkaniec powiatu kartuskiego, kierujący renault w kierunku Żukowa, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem, którym kierował 54-letni Piotr Świąc.

Do wypadku doszło w piątek o godz. 22.20 na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach między Żukowem a Kościerzyną.

Komunikat TVP 3 Gdańsk

Informację o śmierci prezentera podano nad ranem na oficjalnym profilu TVP 3 Gdańsk na Facebooku.

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie 'Panoramy' było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22.20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną" - podano w mediach społecznościowych.

Reklama

Miał 54 lata

Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też "Wiadomości" w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info.

Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze").

Piotr Świąc miał 54 lata. Zginął po prowadzeniu wieczornego wydania "Panoramy" w TVP 3 Gdańsk.

Śledztwo w sprawie wypadku nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Kartuzach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama