Reklama

Reklama

Dyrektor "zgubił" uczennicę. Straci stanowisko

Dyrektor podstawówki w Łapalicach Krzysztof Ortmann, który podczas szkolnej wycieczki zgubił uczennicę, straci stanowisko - dowiedział się reporter Radia Gdańsk.

Burmistrz Kartuz, któremu podlega szkoła, podjął taką decyzję po kontroli kuratorium. Wizytatorzy sprawdzili incydent z 10-letnim dzieckiem, ale także prześwietlili dotychczasową pracę dyrektora. Jak ujawnił burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, wyniki kontroli były miażdżące.

- Chodzi o nieznajomość przepisów oświatowych, nieznajomość regulaminów, jeśli jest się już kilka miesięcy dyrektorem, to przecież można to ogarnąć - powiedział burmistrz Kartuz, dodając, że sprawy nie można lekceważyć.

Dyrektor Krzysztof Ortmann, tłumaczył Radiu Gdańsk, że 10-latka oddaliła się tylko na chwilę: - Po prostu było zamieszanie, część rodziców przyjechała już odebrać dzieci i ta dziewczynka omyłkowo też wyszła, bo myślała, że trzeba wyjść do domu. Dziecko nie było narażone na niebezpieczeństwo, szło chodnikiem - wyjaśniał dyrektor.

Krzysztof Ortmann będzie dyrektorem podstawówki w Łapalicach do końca roku szkolnego - tak przewiduje Karta Nauczyciela. W wakacje wybrany zostanie jego następca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy