Reklama

Reklama

Brutalne zabójstwo w Gdańsku. Policja szuka sprawcy

Nie żyje obywatel Ukrainy zaatakowany przy Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku w dzielnicy Lipce. Według świadków nieznany sprawca zadał mu kilka ciosów nożem w brzuch i zbiegł. Sprawcy szuka kilkudziesięciu policjantów - informuje RFM FM.

Według świadków sprawca podbiegł do idącego ulicą mężczyzny i kilkukrotnie, brutalnie ugodził go nożem w brzuch, po czym uciekł w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Mimo natychmiast udzielonej pomocy, ofiary napadu nie udało się uratować.

Zamordowany, około 30-letni mężczyzna nie miał ze sobą dokumentów, natomiast znaleziono przy nim między innymi kartę bankomatową, wydaną najpewniej przez ukraiński bank.

Policja oficjalnie potwierdziła, że zamordowany to obywatel Ukrainy. Jeden z przesłuchiwanych świadków mówił w języku rosyjskim - niewykluczone, że będzie miał istotne dla tej sprawy informacje. 

Reklama

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci i prokurator, trwa zabezpieczanie śladów.

Sprawcy szukają między innymi kryminalni, wydział dochodzeniowo-śledczy, prewencja, pomaga także pies tropiący.

W mieście trwa obława.

Kuba Kaługa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama