Reklama

Reklama

Błękitna flaga dla bałtyckich kąpielisk i marin

Nad 24 bałtyckimi plażami i 6 marinami powiewać będą w tym roku Błękitne Flagi. To wyróżnienie nadawane kąpieliskom przez duńską pozarządową Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej.

Aby otrzymać Błękitną Flagę, trzeba spełniać najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, a także bezpieczeństwa i prowadzonych usług turystycznych.

Reklama

Łukasz Oćwieja, kierownik Campingu Marina w Szczecinie, któremu przyznano już po raz szósty Błękitną Flagę, mówi, że ważnym warunkiem do spełnienia jest również prowadzenie edukacji ekologicznej.

Jego camping realizuje m.in. programy "Z lotu ptaka", podczas których obserwować można miejscowe ptactwo, w tym orła bielika, który tam występuje oraz czaple.

- Wydajemy informatory i chcemy, aby ludzie pływając zwracali uwagę na otaczającą ich przyrodę- wyjaśnia. Na jego terenie rośliny są oznaczone tabliczkami z ich opisem.

Błękitne Flagi powiewać będą w tym roku na 3098 plażach oraz 646 marinach na całym świecie. Certyfikat przyznawany jest od ponad 20 lat, ale tylko na jeden sezon. Jeśli pogorszą się warunki plażowania, wyróżnienie jest odbierane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje