Reklama

Reklama

Autokar przewoził osoby niepełnosprawne. W komorze silnika wybuchł pożar

W autokarze przewożącym kilkanaście osób niepełnosprawnych i ich opiekunów wybuchł pożar. Pasażerowie zostali przetransportowani do budynku straży pożarnej w Gdyni. W wyniku zdarzenia pojawiły się utrudnienia na obwodnicy Trójmiasta na pasie w kierunku Łodzi.

Jak poinformował dyżurny GDDKiA, do pożaru autokaru doszło ok. godz. 11 na obwodnicy Trójmiasta między Gdynią Wielki KackGdańskiem Osową, na pasie w kierunku Łodzi. Oficer prasowy KW PSP w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa dodał, że autokarem podróżowało 16 osób, w tym 9 osób niepełnosprawnych.

Kapitan Paweł Przybyłowicz z PSP w Gdyni dodał, że dwie osoby poruszają się na wózkach inwalidzkich. - Pasażerowie i kierowca szybko i sprawnie ewakuowali się z pojazdu. Pożar zlokalizowano w komorze silnika - ocenił Przybyłowicz.

- Podjęto decyzję, że na czas podstawienia pojazdu zastępczego osoby te będą przebyć w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Gdynia Wielki Kack - podkreślił Płusa.

Reklama

Dyżurny GDDKiA wskazuje, że między Gdynią Wielkim Kackiem a Gdańskiem Osową zablokowany jest jeden pas ruchu. Dodaje, że utrudnienia mogą potrwać 2 godziny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy