Reklama

Reklama

Atak hakerów na strony pomorskich sądów

Szefostwo gdańskiego sądu okręgowego zapowiedziało złożenie zawiadomienia na policję w sprawie ataku hakerów na strony internetowe pomorskich sądów rejonowych. Do zdarzenia doszło w miniony weekend.

Jak poinformował wiceprezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Rafał Terlecki, zawiadomienie powinno zostać złożone najpóźniej w środę. Dodał, że trwają ustalenia, na jakie przepisy powołać się w zawiadomieniu.

Reklama

Wiceprezes wyjaśnił, że sądowi informatycy usunęli ze stron internetowych napisy, które pozostawili na nich włamywacze, zabezpieczyli serwery przed dalszymi próbami tego typu i ustalają, czy w trakcie włamania nie ucierpiały dane przechowywane na serwerach.

Wtorkowy "Dziennik Bałtycki" poinformował, że w weekend na stronach internetowych pomorskich sądów rejonowych pojawiły się napis w języku angielskim informujący, że strony zostały zaatakowane przez hakerów.

Napis sugerował, że włamania dokonała grupa, która przynajmniej od kilku miesięcy włamuje się m.in. na strony polityków i instytucji państwowych w różnych rejonach świata.

Byłeś świadkiem wypadku? Prześlij do nas informacje lub zdjęcia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje