Reklama

Reklama

Arkońska czeka na białe kołnierzyki

Podobno są dwie branże, które nigdy nie mogą narzekać na brak klientów: piekarze i przedsiębiorcy pogrzebowi. Od pewnego czasu w podobnej sytuacji są trójmiejscy deweloperzy biurowców.

Zespół biurowców Arkońska Business Park to inwestycja gdańskiej firmy Torus. W styczniu 2007 roku przy ul. Arkońskiej, nieopodal stacji SKM Gdańsk Przymorze, ruszyły prace na budowie zespołu pięciu budynku biurowych. Od tego czasu projektanci z warszawskiej pracowni APA Szymon Wojciechowski dorzucili do kompleksu jeszcze dodatkowy budynek hotelu.

Reklama

W poniedziałek oficjalnie oddano do użytku dwa biurowce, a deweloper poinformował o złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę trzech kolejnych. Powodzenie przedsięwzięcia najwyraźniej przerosło jego oczekiwania, ponieważ budynki, które dopiero powstaną będą miały większą powierzchnię, niż wcześniej planowano i niż te już wybudowane.

W całym kompleksie Arkońska Business Park będzie w sumie 29 tys. m. kw. powierzchni biurowej do wynajęcia.

Gdyby zgodzić się ze słowami prezesa Torusa Sławomira Gajewskiego, że najpiękniejsze budynki to te, które są wynajęte, dwa gotowe już biurowce ABP są niezwykle urodziwe.

Oba budynki mają komplet najemców, wśród których są: GE Money Bank, First Data (właściciel systemu kart płatniczych Polcard), BZ WBK, firma doradcza Deloitte, Mercor i TAC.

Co ciekawe, na poniedziałkowej ceremonii otwarcia biurowców obecni byli przedstawiciele firmy Allcon, która jest deweloperem zespołu biurowców Łużycka Office Park w Gdyni, czyli teoretycznie najpoważniejszego konkurenta ABP w walce o najemców.

Teoretycznie, ponieważ sytuacja na trójmiejskim rynku nieruchomości jest taka, że nowoczesne, dobrze zaprojektowane i zlokalizowane nieruchomości schodzą na pniu.

Autor: Michał Stąporek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy