Reklama

Reklama

Amerykański niszczyciel przybił do portu w Gdyni

USS Gravely - amerykański niszczyciel rakietowy zacumował w gdyńskim porcie przy Nabrzeżu Francuskim. Jednostka uzupełnia zapasy. To nie pierwsza wizyta USS Gravely w Gdyni.

- Okręt amerykańskiej Marynarki Wojennej, niszczyciel rakietowy USS Gravely wszedł wczoraj do portu w Gdyni celem uzupełnienia zapasów  - przekazała rzeczniczka prasowa 3. Flotylli Okrętów im. kmdr. Bolesława Romanowskiego kmdr ppor. Anna Sech.

Jednostka cumuje przy Nabrzeżu Francuskim. W piątek prawdopodobnie opuści gdyński port.

Niszczyciel USS Gravely w Gdyni. Co robi na Bałtyku?

To nie pierwsza wizyta USS Gravely w Gdyni. W 2019 r., amerykański niszczyciel rakietowy cumował przy Nabrzeżu Francuskim i był udostępniony dla zwiedzających.

Amerykański okręt przeznaczony jest do uzupełniania krążowników AEGIS typu Ticonderoga w obronie przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Reklama

Zespół Badań i Analiz Militarnych wydający czasopisma o tematyce militarnej napisał, że "USS Gravely operuje na Bałtyku w ramach amerykańskiego wsparcia dla europejskich sojuszników w dobie potencjalnego zagrożenia ze strony Federacji Rosyjskiej, współpracując w tym czasie m.in. z jednostkami NATO-wskiego zespołu SNMG-1".

SNMG-1 to Stała Grupa Morska NATO 1, jest jedną ze stałych morskich sił natychmiastowej reakcji NATO. Składa się z czterech do sześciu niszczycieli i fregat. Jego rolą jest zapewnienie NATO zdolności natychmiastowej reakcji operacyjnej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy