Reklama

Reklama

73-latek oszukany "na kryptowaluty". Stracił ponad 100 tys. zł

73-latek z Lęborka liczył na szybki zysk z inwestycji w kryptowaluty. Tymczasem został oszukany. Przestępcy przejęli jego dane i ukradli z konta ponad 100 tys. zł.

Mężczyzna miał zainteresować się tego typu inwestycjami, gdy wpadła mu w oko reklama w Internecie z obietnicą szybkiego i dużego zysku

73-latek wypełnił wymagany wniosek i podał swój numer telefonu, pod który kilka dni później zadzwonił mężczyzna ze wschodnim akcentem.

Zgodnie z instrukcją oszusta lęborczanin wpłacił niewielką kwotę na wskazane konto. Po jakimś czasie otrzymał telefon, że kwota jest kilkudziesięciokrotnie wyższa i trzeba ją przelać na jego konto. Oszust nakłonił pokrzywdzonego do zainstalowania specjalnej aplikacji, uruchomienia jej i zalogowania się na prywatne konto, a także do przesłania zdjęcia dowodu osobistego

Reklama

Za pomocą zdalnego pulpitu, przejęli dane osobowe mężczyzny

- Przy pomocy aplikacji zdalnego pulpitu przestępcy przejęli kontrolę nad danymi 73-latka i ukradli ponad 100 tys. jego oszczędności - podała lęborska policja.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku przy inwestycjach w kryptowaluty. Zalecają sprawdzenie wiarygodności firmy, oferującej swoje usługi, ponieważ wyłudzeń dokonują osoby podające się za tzw. brokerów inwestycyjnych, a które ogłaszają się w mediach społecznościowych, serwisach internetowych czy w aplikacjach mobilnych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy