Reklama

Reklama

​5 lat więzienia za kradzież 4 tys. zł z puszki WOŚP? Jest akt oskarżenia

Do 5 lat więzienia grozi sześciu osobom, które sopocka prokuratura oskarżyła o przywłaszczenie pieniędzy na szkodę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oskarżeni, członkowie rodziny jako wolontariusze, podczas Finału WOŚP wyjęli z puszek co najmniej 4 tys. zł.

Prokuratura Krajowa poinformowała we wtorek, że Prokuratura Rejonowa w Sopocie skierowała do Sądu Rejonowego w Sopocie akt oskarżenia w tej sprawie.

Oskarżeni 15 stycznia 2017 roku, jako wolontariusze WOŚP uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na terenie Sopotu. "Działając wspólnie i w porozumieniu wyjęli z puszek i przywłaszczyli pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 4 tysiące 60 złotych" - poinformowała prokuratura.

Pięć osób przyznało się do popełnienia zarzuconego im przestępstwa, z których jedna złożyła wyjaśnienia - poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jedna z oskarżonych osób nie przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Reklama

W styczniu po zbiórce pieniędzy na WOŚP rzeczniczka prasowa sopockiej policji asp. Karina Kamińska poinformowała, że zatrzymano trzy kobiety i dwóch mężczyzn, którzy zarejestrowali się jako wolontariusze i zbierali datki na WOŚP. Z policyjnych ustaleń wynikało, że wśród zarejestrowanych w sopockim sztabie WOŚP jako wolontariusze znajdują się osoby wcześniej notowane za kradzieże.

Zatrzymani to 51-letnia kobieta i jej dwie córki w wieku 20 i 25 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 31 i 34 lat, w tym mąż jednej z młodszych kobiet. Zarzucone oskarżonym przestępstwo zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy