Reklama

Reklama

25-letni oszust z Trójmiasta zatrzymany

Do aresztu na najbliższe trzy miesiące trafił 25-letni mężczyzna podejrzewany o oszustwo przy wynajmowaniu fikcyjnych apartamentów w Kołobrzegu i Sopocie.

Mężczyzna zamieszczał w internecie fałszywe wakacyjne ogłoszenia, aby skusić skusić jak większą liczbę turystów. 25-latek zachęcał do wpłacenia całej należnej kwoty, oferując w zamian pokaźny rabat.

Jak ustalili policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, 25-latek zamieszczał ogłoszenia o wynajmie na stronie internetowej apartamentykolobrzeg.org już pod koniec czerwca. Od ponad 180 osób wyłudził ponad 180 tysięcy złotych.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ujawnili również, że to podejrzany 25-latek zamieścił kolejne podobne ogłoszenie tym razem w Sopocie (apartamentysopot.biz). Liczba osób poszkodowanych jest wciąż aktualizowana, codziennie do policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą w Otwocku napływają kolejne zawiadomienia od oszukanych.

Reklama

Sąd przychylił się do złożonego przez prokuratora wniosku i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne