Reklama

Reklama

Życzenia na 20. urodziny Platformy Obywatelskiej. "Żeby wróciła do korzeni"

Powrotu do korzeni, bycia partią obywatelską i merytoryczną opozycją, przezwyciężenia kryzysów, połączenia z Lewicą, a także, by żaden poseł już z Platformy nie odszedł. Takie życzenia złożyli politycy na antenie Polsat News Platformie Obywatelskiej, która świętuje swe 20-lecie.

Platforma Obywatelska 24 stycznia obchodzi swoje 20 urodziny. Z tej okazji politycy różnych ugrupowań złożyli życzenia przedstawicielom partii na antenie Polsat News. 

"Powrotu do korzeni"

Reklama

- Platforma Obywatelska, to z mojej perspektywy ciekawa partia, dlatego, że ona zaczynała 20 lat temu w kilku punktach od postulatów podobnych, jak dzisiaj głosi Konfederacja - powiedział Krzysztof Bosak (Konfederacja). Wymienił m.in. konserwatywny liberalizm, podejście pro gospodarcze, obronę wartości, na których została zbudowana cywilizacja zachodnia, w tym wartości chrześcijańskich.

- Dziś tego wszystkiego Platforma już nie reprezentuje. Ja mogę po prostu życzyć, żeby wróciła do korzeni, żeby stała się partią obywatelską reprezentującą dobrze pojęte wartości cywilizacji zachodniej - powiedział. 

"Przezwyciężenia kryzysów"

- Życzę Platformie, żeby przezwyciężyła kryzysy i żeby szła do przodu mocną nogą. Licząc na to, że kiedyś Lewica, rozdając karty, będzie mogła powiedzieć: Platformo, jesteś potrzebna - mówił z kolei poseł Krzysztof Gawkowski (Lewica).

- Ja też życzę tego, aby Platforma - jako ta lewicowa siła w Polsce - była formacją, która z czasem z posłem Gawkowskim znajdzie się w jednym obozie politycznym, bo mam wrażenie, że od wielu lat ku temu właśnie zmierza Platforma Obywatelska - powiedział poseł Artur Soboń (PiS)

Bycia "merytoryczną opozycją"

- Dobra opozycja, merytoryczna opozycja jest potrzebna w każdym demokratycznym państwie prawnym i tego życzyłbym Platformie Obywatelskiej, żeby była dobrą, merytoryczną opozycją. Taką, która przedstawia pomysły, rozwiązania, a nie tylko taką, która stara się w każdym momencie pokazywać jak bardzo różni się od rządu, co w wielu przypadkach jest dość kuriozalne - mówił Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta. 

Żeby "żaden poseł nie odszedł"

Dariusz Klimczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział, że Platforma przez wiele lat była ich "wrogo-zaprzyjaźnionym koalicjantem". - Życzymy Platformie dobrze, a przede wszystkim w tym roku życzę, żeby żaden poseł z Platformy nie odszedł i żeby osiągała sukcesy - dodał.

Izabela Leszczyna (PO) zaprosiła wszystkich na wirtualną konwencję Platformy Obywatelskiej oraz debaty programowe. Dodała, że późną wiosną PO przedstawi program, z którym "zwycięży w kolejnych wyborach". - I Polska znowu zacznie doganiać Unię Europejską tak szybko, jak wtedy, kiedy my rządziliśmy, a nie będzie w "ogonach" tak, jak jest niestety dzisiaj - dodała. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje