Reklama

Reklama

Znęcali się nad czterotygodniową Luizą. Rodzice usłyszeli zarzuty

Zarzut fizycznego znęcania się i ewentualnego usiłowania zabójstwa przedstawiła rodzicom czterotygodniowej dziewczynki Prokuratura Rejonowa w Malborku - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Dziewczynka o imieniu Luiza walczy w szpitalu o życie.

W piątek do Prokuratury Rejonowej w Malborku zostali doprowadzeni rodzice czterotygodniowej Luizy. 20-letnią Klaudię F. i 21-letniego Marcina G. zatrzymano po tym, jak niemowlę w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Biegły lekarz stwierdził, że obrażenia ciała dziecka nie powstały na skutek jednorazowego wypadku. Podejrzewano, że dziewczynka może być ofiarą przemocy.

Grozi im dożywocie

Reklama

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk, rodzice Luizy usłyszeli zarzut fizycznego znęcania się i ewentualnego usiłowania zabójstwa, za co grozi im nawet dożywocie. 

Para miała działać wspólnie i w porozumieniu.

Dziewczynka była szarpana i bita

"Dziewczynka była szarpana i bita. Ma stłuczenia głowy - złamania kości ciemieniowej, obrzęk mózgu. Doznała również innych obrażeń - złamania kości ramiennej, obojczyka, kości udowej oraz licznych powierzchownych urazów głowy" - przekazała Wawryniuk.

Podejrzani nie przyznają się do winy. Zaprzeczają, że stosowali wobec dziecka przemoc. Złożyli wyjaśnienia, ale prokuratura nie zdradza ich treści. W sobotę przed południem sąd rozpatrzy wniosek o ich tymczasowe na trzy miesiące.

Stan zdrowia dziecka jest poważny

Luiza przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Jak powiedziała rzeczniczka zarządzającej szpitalem spółki Copernicus Katarzyna Brożek, stan zdrowia dziecka wciąż jest poważny. Dziewczynka jest utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

Rodzice przywieźli czterotygodniowe niemowlę do Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku w środę wieczorem. Powiedzieli lekarzom, że dziecko uderzyło się o fotelik. Dziewczynka miała na ciele liczne obrażenia, złamania kończyn i obrzęk mózgu. Ze względu na ciężki stan zdrowia została przewieziona do Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Niektóre rany wskazywały, że dziewczynka może być ofiarą przemocy, dlatego pediatrzy wezwali policję. Z kolei prokuratura zdecydowała o wszczęciu śledztwa. Rodzice dziecka po kilku godzinach poszukiwań zostali zatrzymani w pobliżu dworca kolejowego w Malborku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje