Reklama

Reklama

Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Michałowski straci pracę?

Bronisław Komorowski chce podziękować za współpracę Jackowi Michałowskiemu, szefowi Kancelarii Prezydenta - dowiedział się nieoficjalnie "Newsweek". Jego miejsce najprawdopodobniej zajmie poseł PO Sławomir Rybicki.

"Prezydent nie stracił zaufania do Jacka Michałowskiego, ale woli, by na czele Kancelarii stanął teraz polityk, a nie urzędnik" - mówi "Newsweekowi" jeden z polityków związanych z pałacem prezydenckim.

Reklama

Według informacji gazety Bronisław Komorowski zabiera się do budowania własnego zaplecza politycznego. Ma to być odpowiedź na krążące wśród posłów PO pogłoski, jakoby Donald Tusk chciał mu zablokować ponowny start w wyborach prezydenckich.

"Najwyraźniej prezydent, który nie musi się już obawiać niskich sondaży, zabiera się do ocieplania relacji z macierzystą partią" - ocenia dr Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. I dodaje, że do tej pory głowa państwa otaczała się głównie politykami dawnej Unii Demokratycznej, co wzbudzało rozczarowanie wśród polityków PO.

Michałowski kierował Kancelarią od 10 kwietnia 2010 r., teraz ma przejść do służby dyplomatycznej. Prawdopodobnie w połowie roku obejmie jedną z zagranicznych placówek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy