Reklama

Reklama

Zmiana rozkładu jazdy na kolei. Pasażerowie muszę się liczyć z utrudnieniami

Po północy wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy na kolei. Pociągi PKP Intercity zatrzymają się na większej liczbie stacji i przystanków. Dotyczy to między innymi tras z Warszawy do Białegostoku, z Wrocławia do Poznania i z Krakowa do Rzeszowa.

Jak mówi Marta Ziemska z biura prasowego spółki, planowane są też dodatkowe połączenia. W czasie wakacji na tory wyjedzie pociąg relacji Białystok - Warszawa - Świnoujście, a od września również do Szczecina.

Reklama

Skład "IC Korczak", który w tej chwili kursuje na trasie Kraków - Białystok po wejściu korekty w życie, pojedzie z Krakowa do Terespola. Pociąg jadący z Katowic do Koszalina, będzie miał wydłużoną trasę do Słupska.

Pasażerowie będą też musieli się liczyć z utrudnieniami. Trwa remont linii z Warszawy do Radomia. Prace ograniczyły liczbę połączeń.

Jak mówi Dariusz Grajda z zarządu Kolei Mazowieckich, planowane są też kolejne remonty, który utrudnią podróże koleją. Zaznaczył, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace na trasie z Warszawy do Grodziska. Planowany jest też remont linii do Dęblina. Wszystkie prowadzone prace ograniczają liczbę połączeń na danej trasie.

Pod koniec czerwca kolejarze mają ogłosić korekty w rozkładzie jazdy związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w drugiej połowie lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy