Reklama

Reklama

Zmarł poseł Stefan Strzałkowski z PiS

Zmarł poseł Stefan Strzałkowski z Prawa i Sprawiedliwości. Miał 62 lata. O śmierci parlamentarzysty poinformował na Twitterze Joachim Brudziński.

"Dziś w nocy zmarł nasz serdeczny kolega i przyjaciel Poseł Stefan Strzałkowski. Był wieloletnim Burmistrzem Białogardu, Starostą, Posłem na Sejm, ale przede wszystkim był niezwykle dobrym człowiekiem" - napisał europarlamentarzysta PiS.

Reklama

Urodzony w roku 1957 w Białogardzie Strzałkowski latach 1998-2002 zajmował stanowisko starosty tego miasta. Następnie do 2009 roku był burmistrzem Białogardu.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku nieskutecznie startował do Sejmu z listy PiS w okręgu koszalińskim. Mandat posła objął 24 czerwca 2009 roku po śmierci Mariana Golińskiego.

W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2015 roku nie został wybrany na kolejną kadencję, jednak kilka tygodni po rozpoczęciu kadencji ponownie został posłem, zastępując Czesława Hoca. W 2018 roku kandydował ponownie na burmistrza Białogardu, zajmując trzecie miejsce wśród sześciu kandydatów.

W wyborach w 2019 nie uzyskał poselskiej reelekcji. W 2004 roku otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama