Reklama

Reklama

Zmarł mufti Ligi Muzułmańskiej w Polsce

Zmarł Nedal Abu Tabaq, lubelski lekarz, mufti Ligi Muzułmańskiej w Polsce oraz przewodniczący Rady Imamów. Był także imamem Islamskiego Centrum Kultury w Lublinie oraz mediatorem przy tamtejszym Sądzie Okręgowym. Według nieoficjalnych informacji chorował na COVID-19.

Nedal Abu Tabaq urodził się w 1971 roku w Arabii Saudyjskiej, dokąd jego rodzina przeniosła się z Palestyny. W 1988 roku przyjechał do Polski. 

Reklama

Ukończył studia na Akademii Medycznej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Medyczny). Nedal Abu Tabaq zmarł w niedzielę (29 listopada), osierocił czworo dzieci.

"Był orędownikiem dialogu międzyreligijnego"

"Nasz Brat był człowiekiem o dużym sercu, bardzo dobrym, zawsze śpieszył z pomocą, zawsze kierował się otwartością, tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka niezależnie od jego pochodzenia, poglądów czy wyznawanej przez niego religii. Był orędownikiem prowadzenia dialogu międzyreligijnego, jak i międzyludzkiego" - przekazała Liga Muzułmańska w Polsce.

Liga Muzułmańska w Rzeczypospolitej Polskiej to związek wyznaniowy działający od 2001 roku. Liczy około 35 tys. wyznawców islamu.

Liga prowadzi m.in. lekcje religii islamskiej dla dzieci i młodzieży, jest także zaangażowana w dialog międzywyznaniowy i kwestie pokojowego współistnienia różnych kultur. Nedal Abu Tabaq był jej współzałożycielem, zaś funkcję muftiego pełnił od 2008 roku. 


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy