Reklama

Reklama

Zmarł górnik leczony w Centrum Leczenia Oparzeń

Nie żyje jeden z górników poszkodowanych w wypadku w kopalni Mysłowice Wesoła. Mężczyzna był leczony w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Reklama

- Informację o zgonie pacjenta otrzymaliśmy dziś z Centrum Leczenia Oparzeń. Dzisiaj lub jutro zostanie przeprowadzona sekcja zwłok - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

W jakich warunkach żyją górnicy? Dołącz do dyskusji

To w katowickiej prokuraturze okręgowej prowadzone jest śledztwo w sprawie wypadku. Prokuratorzy w pierwszej kolejności przystąpili do przesłuchań świadków. Śledczy zabezpieczyli też cyfrowe kopie danych z kopalnianych urządzeń pomiarowo-rejestrujących i z rejestratorów rozmów. Niezależnie od prokuratury sprawę wyjaśnia też Wyższy Urząd Górniczy.

Do wypadku w mysłowickiej kopalni doszło dokładnie tydzień temu, w ubiegły poniedziałek. Na poziomie 665 m doszło prawdopodobnie do zapalenia bądź wybuchu metanu. W strefie zagrożenia znajdowało się wówczas 37 górników. 36 wyjechało na powierzchnię, 31 trafiło do szpitali. Jednego z górników, 42-letniego kombajnisty, dotąd nie odnaleziono.

Najciężej poszkodowani górnicy są leczeni w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy