Reklama

Reklama

Ziobro: Jestem gotowy nawet odejść z polityki

Zbigniew Ziobro wystąpił dziś z wyraźną deklaracją. Oświadczył, że jest gotowy nawet odejść z polityki. - Jeśli przeszkadzam Jarosławowi Kaczyńskiemu - trudno. Ważne, aby realizować postulaty SP i żeby moi ludzie byli bezpieczni - podkreślił w rozmowie z TVP Info Zbigniew Ziobro.

Ziobro ostatecznie rozwiał wszelkie wątpliwości i wyraźnie zaznaczył, że nie pretenduje ani do funkcji wicepremiera, ani ministra. Co więcej, dał sygnał, że jest otwarty na pewne ustępstwa.- Jestem gotów nie startować do Sejmu, choć mam doświadczenie. Dla dobra sprawy jestem gotowy kandydować do Senatu - zadeklarował  na antenie TVP Info.

Reklama

Jednocześnie postawił też pewne warunki.  - Nie mogę się zgodzić, żeby moje koleżanki i koledzy znaleźli się poza Sejmem. Szczególnie, że są oni gwarantem realizacji programu, któremu głosy powierzyło 300 tysięcy wyborców - zaakcentował. 

Przypomnijmy, że zarówno Zbigniew Ziobro, jaki Jarosław Gowin nie wzięli udziału w sobotniej konwencji zjednoczeniowej prawicy zorganizowanej przez PiS. Obaj liderzy wysłali do uczestników konwencji list z postulatami programowymi; zadeklarowali też chęć dalszych rozmów. Wcześniej ogłosili powstanie klubu Sprawiedliwej Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama