Reklama

Reklama

Zbigniew Ziobro: To zachowanie godne polityka

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro będzie przekazywał należne jego rodzinie środki z programu "Rodzina 500 Plus" na rzecz niepełnosprawnego 7-letniego Filipa ze Stąporkowa (woj. świętokrzyskie). - Postanowiłem w ten sposób zaapelować do innych, by rozważyli przekazanie tych pieniędzy.

- To jest bardzo szlachetny pomysł - powiedział Interii o programie "500 Plus" Zbigniew Ziobro.

- Jestem dumny, że jestem członkiem rządu premier Beaty Szydło, który jako pierwszy zdecydował się udzielić tak realnej pomocy rodzicom dzieci - dodał.

Zbigniew Ziobro zaznaczył, że od początku był zwolennikiem tego, by osoby, które są lepiej sytuowane, nie uczestniczyły w programie "Rodzina 500 Plus".

- Jestem konsekwentny. Dopóki nie będę miał nadzwyczajnych potrzeb, będę miał zdrowe dzieci, to mogę się podzielić tymi pieniędzmi i siać dobry przykład - powiedział minister sprawiedliwości.

Reklama

- Dziwię się, że są tacy, którzy chcą z tego powodu napiętnować polityka, że 500 zł nie przekazuje na ośmiorniczki i wino w drogich warszawskich lokalach, tylko daje innej, bardziej potrzebującej rodzinie - dodał Ziobro.

Podkreślił, że zaapelował przy tej okazji, by inni ludzi również rozważyli przekazanie pieniędzy rodzinom bardziej potrzebującym.

- Siać dobry przykład warto i jest to zachowanie godne polityka - skwitował minister sprawiedliwości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy