Reklama

Reklama

Zatrzymano 10 przemytników. Państwo mogło stracić przez nich ok. 1,6 mln zł

​Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Hrebennem zatrzymali dziesięć osób podejrzanych o przemyt dużej liczby papierosów. W wyniku działalności grupy państwo mogło stracić nawet 1,6 mln zł.

Funkcjonariusze staży granicznej rozbili grupę przestępczą, która miała zajmować się nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy - pisze "Kurier Lubelski". Zatrzymano dziesięć osób. 

Prokuratura Okręgowa w Zamościu rozpoczęła śledztwo, które zaangażowani są funkcjonariusze z Nadbużańskiego i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Według ustaleń śledczych, grupa przestępcza działała w powiecie tomaszowskim oraz na terenie województw podkarpackiego, mazowieckiego i na Ukrainie.

"Członkowie grupy organizowali przemyt wyrobów akcyzowych z terytorium Ukrainy do Polski. Następnie towar ten, po zgromadzeniu odpowiednich ilości, był pakowany do pojazdów i rozwożony do różnych miejsc na terenie kraju i za granicę, celem dalszej odsprzedaży" - czytamy w komunikacie prokuratury.

Reklama

Jak ustalono, sprawcy sprowadzali, nabywali, przechowywali i przewozili wyroby akcyzowe w postaci nie mniej niż 71 072 paczek papierosów bez akcyzy i zgłoszenia celnego. Tym samym narazili Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowych w postaci należnego cła w wysokości 96 612 zł, należnego podatku VAT w wysokości 344 652 zł oraz należnego podatku akcyzowego w wysokości 1 234 145 zł.

Areszt i dozór

Podejrzani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla trzech osób, które kierowały grupą. Pozostali zostali objęci środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do pięciu lat więzienia.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje