Reklama

Reklama

Zapłacimy za wiec partii Kaczyńskiego

W sobotę w Szczecinie odbyła się konferencja PiS dotycząca bezpieczeństwa energetycznego Polski. Stawiło się na niej ponad 30 posłów PiS. Choć była to impreza partyjna, skorzystali z poselskiego przywileju, jakim jest lot na koszt budżetu państwa, donosi "Dziennik". Podatnicy zapłacą także za ich nocleg w najlepszym szczecińskim hotelu - Radisson.

Joachim Brudziński, poseł PiS i organizator imprezy, przyznaje, że klub PiS pokrył jedynie koszty samej konferencji. - Brali w niej udział przedstawiciele komisji sejmowych związanych z tematem bezpieczeństwa energetycznego. To była ich poselska, merytoryczna praca, dlatego mogli skorzystać ze swoich przywilejów - tłumaczył "Dziennikowi" Brudziński.

Reklama

A polityczni przeciwnicy są oburzeni. - Przyglądałem się tej konferencji i był to typowo partyjny wiec, którego głównym celem był atak na rząd. Nie dopatrzyłem się tam żadnej merytorycznej pracy. Dlatego koszty przejazdu i noclegu powinien pokryć klub PiS lub posłowie z własnej kieszeni - przekonuje Jerzy Budnik z PO, przewodniczący sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich.

Dowiedz się więcej na temat: Joachim Brudziński | Prawo i Sprawiedliwość | wiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy